Přístroj na dekarbonizaci motoru

26. 03. 2024

Zobrazit článek
Přístroj na dekarbonizaci motoru

V dnešní době, kdy automobilový průmysl neustále hledá inovativní způsoby optimalizace výkonu a údržby motorů, se na trhu prosazuje nová technologie, která zaujímá své místo revolučního trendu – přístroj na dekarbonizaci motoru. Ale co přesně to je a jak může prospět vašemu vozidlu? 

Dekarbonizace motoru ušetří desítky tisíc za nákladné opravy

Na úvod si jen zběžně pojďme zopakovat, co to vlastně ta dekarbonizace motoru je a jaké výhody nám, respektive vozidlu přináší.

  • Přístroj na dekarbonizaci motoru je zařízení, které se používá k odstraňování karbonových úsad zevnitř motoru. Tyto napáleniny se mohou hromadit v různých částech motoru, jako jsou ventily, písty a sací potrubí, či lamda sondy a mohou značně ovlivnit stav vozidla.
  • Karbonové úsady zabraňují proudění vzduchu a paliva do nádrže, snižují výkon motoru a zvyšují spotřebu paliva. Přístroj na dekarbonizaci pomáhá zachovat optimální výkon motoru a prodlužuje jeho životnost.
  • Dekarbonizace motoru vodíkem nemá vliv pouze na motor jako takový, ale na celé ústrojí, které souvisí s motorem. To znamená již výše zmíněné součásti a dále například katalyzátor či žhavící a zapalovací svíčky

Jak funguje přístroj na dekarbonizaci 

Jakmile se dekarbonizační přístroj zapojí, dochází k chemickým reakcím. Pomoci elektrolýzy se voda štěpí a mění na vodík a kyslík. Obě dvě látky poté přecházejí dále do sání auta a při vyšší provozní teplotě začnou uvolňovat karbonové úsady. Tomuto procesu se pro změnu říká pyrolýza – napálený karbon odchází ven z motoru společně s výfukovými plyny.

Dekarbonizace motoru vodíkem pouze kvalitním přístrojem

Když jde o dekarbonizaci motoru vodíkem, není výběr různých poskytovatelů vždy jednoduchý. Naše firma však klade důraz na používání pouze vysoce kvalitních strojů, které splňují přísné certifikační standardy. Na trhu sice existuje mnoho alternativ, ale mnohé z nich se uchylují k používání levnějších strojů z Asie nebo Číny. Důvod, proč preferujeme vyšší standardy kvality je prostý: našim zákazníkům chceme zajistit ty nejlepší výsledky a péči, kterou si zaslouží.

S evropskou kvalitou nejdál dojedeš

Stroje vyráběné v EU představují optimální volbu pro dekarbonizaci motoru vodíkem, a to hned z několika důvodů. Nabízí nejvyšší spolehlivost, neboť samotná technologie má své kořeny zapuštěné v Evropě. Kosmetické prvky, jako je vnější plášť či madla mohou být vyráběny kdekoliv, jelikož nijak neovlivňují průběh dekarbonizace motoru vodíkem, ale klíčové komponenty, které odvádějí tu hlavní práci (například generátory), jsou vyráběny v Evropě a musí splňovat přísné evropské normy.

Tím, že samotné gró stroje je zabaleno do méně kvalitního „obalu“, výrobci mohou dekarbonizační stroje prodávat za přijatelnější ceny. I tak dosahují pořizovací částky okolo 500 000 Kč, a jsou nejdražším typem, jaký je možné použít. O těch levnějších, které je možné pořídit již od 100 000 Kč si můžete přečíst v našem starším článku.

Na co si dát při výběru firmy na dekarbonizaci motoru pozor?

  • Jako první bod byste se měli před samotným objednáním na dekarbonizaci motoru zeptat, jaké množství vodíku dokáže stroj daného poskytovatele vygenerovat. Jednoduše řečeno – čím větší výkon stroje, tím efektivnější dekarbonizace vodíkem od karbonových úsad.
  • Naše dekarbonizační stroje za hodinu vyprodukují až 4 500 l vodíku. To znamená, že jsou zcela dostatečné pro vyčištění motorů s větším objemem, například tahače o objemu 20 000 cm³.
  • Kvalitu a spolehlivost si můžete ověřit také vyžádáním certifikátu. Všechny dekarbonizační stroje vyrobeny v evropské unii musejí splňovat určité normy, které jsou podloženy právě tímto dokumentem.
  • Přístroj na dekarbonizaci motoru