Jak zvýšit výkon motoru: Tipy a triky pro každého

22. 06. 2023

Zobrazit článek
Jak zvýšit výkon motoru: Tipy a triky pro každého

tipy na zvýšení výkonu

6 snadných kroků k výkonnějšímu motoru

Pokud jste automobilový nadšenec, jistě víte, že se nic nevyrovná vzrušujícímu zážitku z vysoce výkonného motoru. Pokud chcete zvýšit výkon motoru a zvýšit zrychlení, existuje několik jednoduchých triků, které snadno provedete, abyste zvýšili výkon motoru bez značné investice.

Jak na to?

  1. Vyměňte sání za tzv. Cold Air Intake: Sání studeného vzduchu je relativně levná úprava, která zlepšuje výkon motoru tím, že do něj vpustí více studeného vzduchu. To vede ke zvýšení výkonu a zrychlení, protože studený vzduch je bohatší na kyslík, což se projeví lepším spalováním.Výkon sání a zvýšení výkonu motoru
  2. Modernizace výfukového systému: Modernizace výfukového systému může zlepšit výkon motoru tím, že sníží protitlak a umožní účinnější únik výfukových plynů. Sportovní auta mají dokonce pro každou řadu válců (někdy i pro každé 2 válce) vlastní výfuk, aby se protitlak snížil a motor byl svižnější.
  3. Vyměňte zapalovací svíčky: Staré nebo opotřebované zapalovací svíčky mohou způsobovat nesprávné zapalování, nižší výkon a vysokou spotřebu paliva. Výměna zapalovacích svíček Vašeho vozu za vysoce výkonné svíčky může zlepšit výkon motoru, a dokonce i spotřebu paliva.
  4. Používejte vysoce kvalitní motorový olej: Použití vysoce kvalitního motorového oleje může zlepšit výkon motoru tím, že sníží tření a opotřebení součástí motoru. Nezapomeňte také na pravidelnou výměnu, která by měla být nejpozději jednou ročně, nebo po 20 000 km (ideální interval je 15 000 km).

    Zvýšení výkonu motoru pomůže pravidelná výměna oleje
  5. Instalace výkonného čipu: Instalace výkonného čipu může zlepšit výkon motoru optimalizací poměru vzduchu a paliva, časování a dalších parametrů motoru. Jindy se toto optimalizování také nazývá „chiptuning“. Je dobré nalézt opravdu osvědčenou firmu, která Vám udělá chiptuning na míru podle Vašeho motoru. Nesprávné nastavení motoru, často právě za pár kaček, totiž může výrazně snížit životnost dílů.
  6. Dekarbonizace motoru: Dekarbonizace vodíkem odstraní nános karbonu z většiny komponentů v motoru. Vyčistí téměř vše od spalovací komory až po výfuk, díky tomu se auto dostane do původní kondice. Zaznamenáte lepší a pružnější chod motoru. Více ve FAQ – časté dotazy nebo zde.

Cesta k výkonnějšímu motoru

Provedením těchto kroků ke zvýšení výkonu motoru si můžete vychutnat výkonnější a citlivější jízdu. Je však důležité si uvědomit, že některé úpravy mohou vést ke ztrátě záruky na Váš vůz a při nesprávném provedení mohou potenciálně způsobit poškození motoru. Před provedením jakýchkoli úprav motoru svého vozu se vždy poraďte s profesionálním mechanikem nebo odborníkem.

Pokud byste si rádi nechali udělat dekarbonizaci, jsme tu pro Vás. Vyčistili jsme již tisíce aut a rádi provedeme dekarbonizaci i na tom Vašem. Stačí se nám ozvat přes formulář, nebo zavolat na 792 767 337.