Jak umýt motor auta

08. 08. 2023

Zobrazit článek
Jak umýt motor auta

Čištění motoru je velmi důležitým krokem v péči o vozidlo. Pokud si nevíte rady, jak k čištění motoru přistupovat a s čím začít, prohlédněte si podrobný návod v pár krocích, díky kterému pro vás bude mytí motoru jednoduchou záležitostí.

Čištění motoru je velmi důležitým krokem v péči o vozidlo. Pokud si nevíte rady, jak k čištění motoru přistupovat a s čím začít, prohlédněte si podrobný návod v pár krocích, díky kterému pro vás bude mytí motoru jednoduchou záležitostí. Jak umýt motor auta není žádná věda a za letních dní to je pro mnohé i relaxační činnost.

Čištění motoru v pár krocích

Na začátku je důležité říct, že hlavní klíč k úspěchu spočívá v dodržování správného postupu a používání pouze vhodných čističů, které jsou určeny pro mytí motoru. Při mytí vodou si dejte pozor na sílu proudu vody, abyste nepoškodili elektrické komponenty. Doporučujeme používat motorové čistící prostředky a motor umývat slabším proudem vody, vhodné jsou také hadříky či štětce.

Přípravné práce před čištěním motoru

Před zahájením všech čistících prací byste měli zkontrolovat, zda jsou vytažená všechna okénka. Vozidlo nechte stát ideálně přes noc, aby motor úplně vychladnul a nedošlo tak ke vzniku nárazové teploty. Zvedněte kapotu a pomocí hadice a slabého proudu vody omyjte motor.

Čištění kapoty

Pro bezpečnou práci používejte ochranné pomůcky (gumové rukavice a případně také brýle). Samotné čištění provádějte od čelního skla směrem k sobě. Naneste čistič a pár minut jej nechte působit. Vyhněte se kontaktu s látkovým tlumením na kapotě. Pro snadnější odstranění špíny doporučujeme používat plastové štětce, které jsou odolnější a lépe se s nimi manipuluje. Na kapotě může být také vrstva vosku, tu se snažte zanechat na místě (vosk v místě spojů z výroby). Jakmile máte pocit, že je vrstva špíny vyčištěná, vezměte do ruky tlakový čistič a pomocí vody omyjte zbytky čističe.

Čištění motoru

Konečně jsme se dostali k mytí motoru. Předem vhodně zvolený čistič nastříkejte na motor a klidně odstraňte také plastový kryt. Opět nechte přípravek pár minut působit a poté se vrhněte do mechanického odstraňování špíny pomocí plastového štětce. Pro dokonalou čistotu omyjte motor slabším proudem vody (tlakové mytí nedoporučujeme z důvodu možného poškození elektrických částí).

Látková část kapoty

Často opomíjené, avšak o to víc důležité je také čištění látkového tlumení na spodní části kapoty. Jedná se o určitý druh molitanu s horní vrstvou koberce, která pojme veškeré nečistoty, se jimiž se vaše auto setkává v běžném provozu. Jedná se o částečky motorového oleje, velké množství prachu a další špínu. Pro vyčištění látkové části kapoty používejte tepovače, které díky zpětnému chodu nasávají vodu zpět do sebe a nehrozí tak prověšení materiálu vlastní vahou.

Závěrečné vysoušení

Po dokončení čistících prací je dobré osušit kapotu a poté tské motor hadříkem, ideálně mikrovláknovou utěrkou. Jakmile bude srdce automobilu suché, nechte auto pár minut běžet na volnoběh.

Dekarbonizace motoru vodíkem

Pokud chcete vyčistit motor i zevnitř a dopřát mu řádnou péči, přijeďte k nám také na dekarbonizaci motoru. Díky ní bude vaše auto moci zase volně „dýchat“:

  • sníží objem oleje,
  • spotřeba klesne až o polovinu,
  • lepší výkon vozidla a pohodlnější jízda,
  • menší množství kouře a tišší chod motoru,
  • celkové prodloužení životnosti motoru.

Dekarbonizace vodíkem se provádí do jedné hodiny a její účinek poznáte již při prvním nastartování automobilu. Princip spočívá ve vhánění směsi kyslíku a vodíku a postupnému odhořívání karbonových úsad, které pak odejdou společně s výfukovými plyny. Vyhnete se problémům, viz Důsledky karbonu a nedekarbonizování motoru.

Dopřejte svému vozu kompletní péči a po mechanickém mytí motoru k nám přijeďte ještě na dekarbonizaci vodíkem.

Pokud byste si rádi nechali vyčistit motor dekarbonizací vodíkem, jsme tu pro Vás, také můžeme přijet k Vám. Objednat se můžete přes formulář, nebo zavolat na 792 767 337.