Automobilové novinky v roce 2024

11. 01. 2024

Zobrazit článek
Automobilové novinky v roce 2024

Do roku 2024 vstupujeme s očekáváním revolučních změn, a to zejména s přihlédnutím na fakt, že pro mnohé automobilky je tento rok posledním, kdy na trh uvedou některý ze svých modelů s klasickým spalovacím motorem. Pojďme se tedy podívat na automobilové novinky, které by vás rozhodně neměly nechat chladnými.

Volkswagen Tiguan 3. generace

VW Tiguan, od svého debutu před sedmi lety, zapustil pevné kořeny v modelové řadě a získal si pozici jednoho z nejvýraznějších vozů této německé značky. V posledních letech se stal nejprodávanějším modelem Volkswagenu na celém světě. Začátkem roku 2024 se automobilka chystá znova rozbouřit vlny nadšení s třetí generací tohoto kompaktního SUV.

Automobil Volkswagen Tiguan 3. generace

Volkswagen Tiguan 3. generace

zdroj: https://www.volkswagen.cz

Ambice ovládnout trh s SUV vozy

Nový Tiguan v sobě skrývá spojení moderního designu, pokročilých technologií a našlapaného výkonu.

 • V nabídce najdete stále variantu se spalovacím motorem. Výraznou novinkou je však zavedení plug-in hybridu, který bude vybaven motorem 1.5 TSI a rozšířenými bateriemi, což zvýší dojezd až 100 km na jedno nabití.
 • Na výběr bude ze dvou variant plug-in hybridů s kombinovaným výkonem 148 kW nebo 197 kW.
 • Současný Tiguan R s motorem 2.0 TSI bude nahrazen jedním z plug-in hybridů a stane se vrcholnou motorizací.
 • Nový Tiguan bude dostupný pouze s automatickou převodovkou v podobě dvouspojkového DSG.

Ford Mustang GT 2024

Rychlý, silný, výkonný. Přesně těmito slovy by se dal definovat nový Ford Mustang GT, který na trh zavítá v první polovině roku 2024. Vůz, který nepotřebujete, ale chcete. 

Automobil Ford mustang gt

Ford Mustang GT

zdroj: https://www.ford.com

Nová generace sportovního kupé

I když nejsou základní informace zcela známé, už teď je nad míru jasné, že půjde o automobil, který vám rozproudí krev v žilách.

 • Nejslabší motorizací je 2.3 l EcoBoost s 315 koňmi. Ve verzi GT je už tradičně osmiválcový motor se šestistupňovou manuální převodovkou pro zachování autentičnosti a radosti ze vzrušující jízdy, tento vrcholný motor přináší 486 koní a 567 nm.
 • V nabídce je také možnost desetistupňové automatické převodovky.
 • Palubová deska je nově vybavena intuitivním displejem o velikosti 13,2 palců, na kterém můžete mimo jiné měnit čtyři jízdní režimy, přičemž každý z nich má jiný význam.

Mercedes Benz CLE kupé

Mezi automobilové novinky roku 2024 musíme zařadit i nový Mercedes Benz CLE. Je elegantní souhrou sportovního charakteru a zároveň nabízí nejvyšší možný komfort. Ze samotných fotek sálá adrenalin z jízdy a sportovní temperament, na který automobilka cílí.

Automobil Mercedes benz cle coupe

Mercedes-Benz CLE coupe

zdroj: https://www.mercedes-benz.cz

Sportovní vůz s prvotřídní výbavou

Na první pohled jde o nablýskaný sporťák, který je předurčen k rychlé jízdě. Na druhou stranu je jeho interiér vybaven ortopedickými sedadly, nejlepším 3D sound systémem a dalšími nadstandardními doplňky, které z něj činí elegantní a stylový vůz.

 • Mercedes CLE kupé má prozatím tři motorizace, a to dieselový dvoulitr s 145 kw, benzínový protějšek se 150 kw a nejsilnější verze s vyladěným benzínovým dvoulitrem s 195 kw a pohonem všech kol.
 • Všechny motorizace se nabízí s devítistupňovou automatickou převodovkou.
 • Výrazně lepší požitek z jízdy si vychutnáte se sníženým podvozkem DYNAMIC BODY CONTROL, u kterého je možné upravit tlumení i řízení zadní nápravy. 

Citroen C3

Tento rok se u francouzské značky Citroen ponese v duchu malého úsporného vozu C3. Jde o vůz čtvrté generace, který se bude vyrábět v Trnavě.

Automobil Citroen c3

Citroen c3

zdroj: https://www.citroen.co.uk/

Vidina nejdostupnějšího elektromobilu na trhu

Citroen si do budoucna stanovil velký cíl – stát se cenově dostupným elektromobilem pro střední třídu. Zatím se mu to daří, pořizovací cena na evropském trhu začíná na 23 300 eur

 • Citroen C3 přešel ze spalovacího motoru na zcela elektrický pohon se 44 kWh baterií.
 • Na výběr jsou dvě linie výbavy: You a Max s nadstandardní výbavou v podobě vyhřívaných bočních zrcátek, dvoubarevným lakem karoserie, bezdrátovou nabíječkou na telefon atd.
 • Pro rok 2025 je plánovaná výroba modelu C3 s menší baterií s dojezdem 200 km.

Škoda Elroq

Nejprodávanější značka aut v Česku, Škoda, prozradila opravdu minimum informací o nově chystaném modelu, které o to víc přitahují pozornost. 

Automobil Škoda Elroq

Škoda Elroq

zdroj: https://www.skoda-storyboard.com

Tajemný krok do neznáma

Vidina bývalé Mladoboleslavské automobilky je taková, že do roku 2026 chtějí uvést na trh šest čistě elektrických automobilů, které budou dostupné střední třídě. Tento rok odstartovali kompaktním SUV Škodou Elroq

 • Je považován za elektrického nástupce nám známé Škody Karoq. 
 • Jde o zcela elektrické auto, které stojí na základech Škody Enyaq, avšak o 20 cm kratší. Působit však má mohutně a budit dojem pravého SUV vozu.
 • Baterie vozidla by měly být umístěny v podlaze, což umožní využít veškerý úložný prostor v kufru.
 • Vůz by měl být uveden na český trh v průběhu roku 2024. Veškeré bližší informace jsou pouze domněnky, které vycházejí z modelu Enyaq.

Tohle byly ty nejočekávanější automobilové novinky pro rok 2024. Psali jsme také o novinkách pro řidiče s přicházejícím novým rokem a o složení povinné výbavy.

Pro ty z Vás, co nemají nové auta, ale hýčkají si ty své nabízíme dekarbonizaci motoru. Stačí se nám ozvat přes formulář, nebo zavolat na 792 767 337.