Zážitková jízda na okruhu Brno

09. 04. 2024

Zobrazit článek
Zážitková jízda na okruhu Brno

Již v březnu jsme vás lehce navnadili článkem, který se týkal zážitkové jízdy na závodní trati. Dnes se však hloupěji ponoříme do téma, které se týká nejikoničtější trati v České republice – Brněnského okruhu. Připravte se na vzrušující zážitek, který překoná hranice rychlosti a přinese vám do žil adrenalinový náboj.

Zážitková jízda Brno: symbol rychlosti

 • Brněnský Automotodrom není jen závodní dráhou. Je to místo, kterým je rychlost doslova protkaná. Okruh je „hřištěm“ pro nadšence do motorsportu, profesionální závodníky i ty, kteří chtějí okusit vyšší otáčky na vlastní kůži. 
 • Svými parametry vás naprosto odzbrojí. S celkovou délkou přes 5 kilometrů a 14 zatáčkami, nabízí Automotodrom Brno nekonečné možnosti prozkoumání limitů vašeho vozu a schopností za volantem. Bez ohledu na to, zda jste nováček nebo zkušený závodník, okruh vám dopřeje nepopsatelný zážitek.
 • Kromě svého dynamického rozložení a rychlostních rekordů, je Automotodrom Brno také svědkem závodní historie. Od roku 1950, až do roku 2020 zde probíhaly závody MotoGP, které lákaly fanoušky z celého světa. Kromě toho jste si mohli vychutnat okruh nejen z pohledu řidiče závodní motorky, ale také jako divák z bezpečí tribuny.
 • Poslední závod se jel v roce 2020 bez přítomnosti diváků, a to kvůli bezpečnostním opatřením v době covidu. Od té doby se na Masarykově okruhu může prohánět veřejnost.

zdroj: https://www.automotodrombrno.cz/moto-gp/

Možnosti zážitkové jízdy na Masarykově okruhu 

Automotodrom vám nenabízí pouze jízdu automobilem či na motorce. Samozřejmě má v záloze i něco speciálního, a tím jsou zážitkové jízdy autem na okruhu. Dva typy, které každé srší adrenalinem a rychlostí. 

 • Volné jízdy Brno autem či na motorce – 890 Kč
 • Drift kurz – 3 900 Kč
 • Gangster kurz – 4 490 Kč

Na Masarykově okruhu je možné absolvovat také školu smyku dle různé intenzity výcviku. Celkově jich mají v nabídce pět, ten nejnižší, tzv. Compact se věnuje úplným začátečníkům, kteří chtějí získat jistotu za volantem. Tu nejzákladnější výbavu řidičských schopností získáte v kurzu Intensive, která je zároveň nejoblíbenějším typem školy smyku. Tzv. Advanced je již rozšířenou verzí základního kurzu a řidič si na nich veškeré schopnosti zaryje pěkně pod kůži. Pokud jste absolvovali veškeré kurzy, je možné vyzkoušet si Dynamic, který je věnován zkušeným a pokročilým řidičům. Poslední kurz Intensive+ se věnuje přetáčivému smyku. 

 • Škola smyku Compact – 4 490 Kč
 • Škola smyku Intensive – 4 990 Kč
 • Škola smyku Advanced – 6 990 Kč
 • Škola smyku Dynamic – 7 650 Kč
 • Škola smyku Intensiv+ – 2 490 Kč

Na okruhu je možné absolvovat odpočet bodů, přičemž po úspěšném dokončení kurzu vám budou přičteny 4 body. Jde o skvělou a v podstatě nejrychlejší možnost, jak znovu naplnit své 12 bodové konto po tom, co vám byly nějaké ty bodíky odebrány například za rychlou jízdu. Cena za odpočet bodů je 5 590 Kč.

zdroj: https://www.automotodrombrno.cz/moto-gp/

Závodní jízda na okruhu v Brně

V průběhu celého roku se na Automotodromu Brno pořádají různé akce, které lákají diváky i účastníky. Tento rok zahajují proslulým závodem, který se jede proti směru závodní dráhy. Historická i nová vozidla se projedou po Masarykově okruhu a diváci mohou pozorovat napínavou jízdu mezi zkušenými profíky. 

Otevírací doba Automotodromu Brno se odvíjí od naplánovaných akcí. Areál je přístupný pouze po zakoupení si poukazu na jednu z lákavých jízd či vstupenky na veřejnou událost.