Jízda na okruhu jako zážitek

14. 03. 2024

Zobrazit článek
Jízda na okruhu jako zážitek

Jízda na okruhu není jen zážitek, je to dobrodružství plné adrenalinu, které vás vtáhne do světa rychlosti a výkonu. Hodí se také jako dárek pro milovníky motorismu a dobrodružství. Tak se připoutejte a připravte se na vzrušující jízdu.

Zážitková jízda na okruhu zvedne tepovku i zkušenému řidiči

Jízda ve sportovním voze na okruhu je zážitek, který umožňuje řidičům zažít skutečný výkon na vlastní kůži a otestovat své dovednosti na uzavřeném okruhu. Jde nejen o zábavu, ale také o příležitost, prozkoumat limity nejen auta, ale i své vlastní. Cena za jízdu na trati se pohybuje v řádech tisíců, přibližně okolo 2500–4000 Kč

Jízda na okruhu při vysokých otáčkách

Na uzavřeném okruhu je povolená rychlost obvykle vyšší než na běžných silnicích, což vám umožňuje zažít skutečný výkon auta ve vysokých rychlostech. Nejvyšší povolená rychlost na dálnici 130 km/h je pro mnohé tím stropem, za který už nejdou. Přesné rychlostní limity se mohou lišit v závislosti na konkrétním okruhu, ale obvykle se pohybují mezi 150 až 300 km/h, v závislosti na typu okruhu a hlavně tom, zda s vámi ve vozidle jede profesionální řidič nebo sedíte za volantem vy sami. Není radno přecenit své schopnosti a spíše si užít jízdu ve zdraví.

Zážitkové jízdy autem na okruhu pro fajnšmekry 

Ať už vás zaujala zážitková jízda Ferrari či Lamborghini, určitě si přijdete na své. V Česku patří mezi nejvyhledávanější jízdní okruhy tyto:

  • Autodrom Brno je jednou z nejznámějších okruhových tratí tady u nás. Hostí mnoho prestižních závodníků, jako jsou účastníci MotoGP nebo DTM. Mimo hlavní akce na vás čeká například jízda ve Ferrari na okruhu Brno, během které můžete načerpat adrenalin.
  • Masarykův okruh je klasická kruhová trať s dlouhou historií a náročnými zatáčkami, které prověří dovednosti každého řidiče. Zážitková jízda na okruhu Brno na vás již čeká.
  • Autodrom Most disponuje moderní kruhovou tratí s vynikajícími technickými parametry a širokými možnostmi pro jízdu v různých kategoriích. Zážitková jízda na okruhu Most je vhodná pro naprosté začátečníky, kteří nevědí, do čeho jdou, ale i pro ty, co si chtějí pořádně zařádit na trati.
  • Autodrom Hradec Králové pořádal pro nadšené fanoušky rychlé jízdy každoročně festival motosportu. Dnes je již okruh zpřístupněn „veřejnosti“ a velkému zájmu se těší především jízda na okruhu Hradec Králové.
  • Silesia Ring není okruh na území Česka, nýbrž nedaleko polské Opole. I tak je však hranicím velmi blízko a rozhodně stojí za zmínku. Pokud vás tedy zajímá zážitková jízda autem Ostrava, popřemýšlejte nad tratí, která je oproti těm našim velmi moderní, skýtá hned několik ostrých i méně ostřejších zatáček a dlouhou rovinku pro bezpečné vyzkoušení nejvyšší možné rychlosti, klidně až 200 km/h. 

Na okruzích je ve většině případů možné absolvovat také školu smyku či odpočet bodů atd.

Vhodná auta pro jízdu na okruhu

Pokud jde o nejlepší auta pro stoprocentní požitek z jízdy, sportovní a výkonné automobily jsou obvykle nejvhodnější volbou. Auta s vysokým výkonem, precizním řízením a dobrým odpružením poskytují nejlepší zážitek z jízdy na okruhu. Mezi oblíbené vozy pro jízdu na trati patří například Porsche 911, BMW M3, Audi R8 nebo Nissan GT-R. Jízda supersportem na okruhu láká především rychlou jízdou a luxusním vzhled vozidel, se kterými nepřijde jen tak někdo do styku.

Zážitková jízda je originálním dárkem, který nezůstane bez povšimnutí

Pokud nevíte, čím potěšit vašeho nejbližšího, popřemýšlejte nad dárkovým poukazem na jízdu na okruhu. Je skvělým dárkem pro všechny milovníky automobilů a adrenalinových zážitků, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového a nezapomenutelného.

Nemusíte být profesionální závodník, abyste si užili jízdu na okruhu. Stačí být milovníkem rychlosti a adrenalinových zážitků a okruh vám otevře brány do světa neomezených možností a vzrušení. Tak na co čekáte? Připravte se na nezapomenutelnou jízdu plnou emocí a adrenalinu za volantem sporťáku!

jízda na okruhu zážitek