Jízda na okruhu Praha

28. 05. 2024

Zobrazit článek

Máme pro vás poslední díl naší rubriky – zážitková jízda na okruhu. Tentokrát se podíváme na adrenalinové nadšence do Prahy, ve které však žádnou trať pro závodní auta a motorky nenajdeme. Jízda na okruhu Praha je možná jen v motokárách. O kousek dál v Ústeckém kraji si však můžeme vyzkoušet zážitkovou jízdu na Autodromu Most, který se pyšní spoustou zatáček a perfektním povrchem jak pro sportovní auta, tak pro závodní motorky, a dokonce i kamiony. Pojďme se na něj podívat blíže.

Zážitková jízda na okruhu Most

I pro Pražáky se najde perfektní trať, která vám vžene krev do žil. Jen hodinu a půl jízdy na sever najdete Autodrom Most, který nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky rychlosti. Základní kámen byl položen v roce 1978 a o pět let později byl okruh dostavěn. Už ze začátku se počítalo s vícero využitím, tzn. že nešlo pouze o trať pro zábavu, ale začali se na ní cvičit řidiči hasičských či policejních vozů a testovat nové vozy. V roce 2005 byl pro tyto účely vybudován Polygon, který převzal „školící“ úlohu. Už od svého vybudování si drží první místo ve velikosti a vybavenosti v České republice.

V roce 1995 byl Autodrom Most v žalostném stavu – chátral a trať přišla o dvě důležité licence, které znamenaly konec pořádání závodních akcí. Naštěstí ji odkoupil nový majitel, který ji dal do pořádku, opravil povrch tratě, přidal nové prvky a znovu získal certifikáty pro pořádání automobilových a motocyklových závodů. V roce 2003 prošla trať dalšími změnami, které spočívaly například v úpravě první zatáčky nebo v rozšíření technického zázemí.

Rok 2014 byl pro Autodrom Most posledním zlomovým, kdy opět získal nového majitele. Ten však setrvává v nastolených opatřeních a pravidlech, dbá o celkový stav závodní trati a doufá, že do budoucna bude moct přiblížit polygon a autodrom veřejnosti. Zatím se mu to velmi dobře daří.

Zážitková jízda – parametry trati

Jako první se podíváme na velký závodní okruh, na kterém se každý rok pořádá například Mistrovství světa World Superbike.

• Délka trati je 4 212 m,
  • obsahuje 9 levotočivých a 12 pravotočivých zatáček,
  • nejdelší rovinka měří 792 m,
  • převýšení trati je 12,04 m.

Menší okruh je součástí polygonu, pořádají se na něm nejen jízdy pro veřejnost, ale rovněž škola smyku či nově také autoškola. Pokud vás láká zážitková jízda autem Praha, skočte za volant a navštivte nejbližší a nejlepší trať v okolí.

• Délka okruhu je 2 225 m,
  • nejdelší rovinka má 295 m,
  • převýšení trati je 11 m.

Jízda na okruhu Most v Lamborghini i Ferrari

Nechte se unášet v autě snů – Lamborghini, Ferrari, Mustang či dokonce formule? Čeká na vás široká škála možností, jak si užít tu nezapomenutelnou jízdu. Dáváte přednost dvoukolovým strojům? I pro vás jsou připraveny jízdy na okruhu na motorce. Nezapomeňte si sebou motorkářské vybavení, pokud ho nemáte, nevadí, vše vám rádi půjčí na trati.

Most nabízí nejen zážitkové jízdy

Jak jsme již výše zmínili, Autodrom nově zařadil do své nabídky také autoškolu, školu smyku, profesní školení a mnoho dalších lákadel. Svůj termín si můžete zarezervovat online pomocí webového formuláře, a to i v případě, že obdržíte dárkový poukaz.

Jste-li milovníkem adrenalinu a rychlé jízdy, určitě navštivte další ze závodních okruhů, na kterých si můžete užít zážitkovou jízdu na vlastní kůži. Seznam těch nejlépe hodnocených najdete v našem starším článku