Itálie dovolená – Ubytování a kempy

07. 07. 2024

Zobrazit článek
Itálie dovolená – Ubytování a kempy

Apeninský poloostrov láká turisty nejen v létě, ale také v zimě. Itálie je zkrátka země mnoha zážitků, které musíte zažít na vlastní kůži. Rozhodli jste se toto léto vydat právě sem? V tom případě se nezapomeňte podívat na to, jakou cestou se vydat a která varianta je popřípadě nejlevnější. My se dnes zaměříme na ubytování v Itálii a autokempy, které stojí za zmínku.

itálie ubytování dovolená

Itálie ubytování

Ubytování Itálie 2024

  • Benátky Itálie – Jednou z nejromantičtějších a nejznámějších oblastí v Itálii jsou právě Benátky. Město propletené kanály, gondolami a historickými památkami. Ubytování zde může být dražší, ale zážitek stojí rozhodně za to. Průměrná cena za pětidenní dovolenou ve dvou se pohybuje okolo 25 000,-.
  • Terst Itálie – Město na pobřeží Jaderského moře, je známé svým bohatým kulturním dědictvím a nádhernými výhledy na moře. Můžete se jím kochat za pár hodin a zároveň si udělat výlety také do sousedního Slovinska či Chorvatska, Terst totiž leží téměř na hranicích. Cena za týdenní dovolenou s kamarádkou či partnerem vychází okolo 18 000,-.
  • Bergamo Itálie – Historické město ležící na severu Itálie, je známé svou starou částí Città Alta s úzkými uličkami a středověkou architekturou. Ubytování v Bergamu je cenově docela snesitelné, okolo 12 500,- na týden ve dvou.
  • Bari Itálie – Hlavní město regionu Apulie je skvělým místem pro ty, kteří hledají autentičnost a krásné pláže. Bari je sice téměř na konci samotného poloostrova, ale pokud chcete projet Itálii křížem krážem a nezůstávat na jednom místě, je Bari skvělou zastávkou k odpočinku. Cena se pohybuje okolo 11 000,-.
  • Boloňa Itálie – Hlavní město regionu Emilia-Romagna, je proslulá svými věžemi, arkádami a výbornou kuchyní. Ubytování v Boloni je ideální pro ty, kteří chtějí kombinovat kulturu s gastronomickými zážitky od rána do večera. Kolébku boloňských špaget není radno vynechat z vašeho cestovatelského seznamu! Za týden stojí cena v apartmánu pro dva zhruba 10 000,-.

itálie ubytování dovolená

Autem do Itálie – autokempy

  • Marina di VeneziaAutokemp nedaleko Benátek nabízí stinné stání v zalesněné oblasti pro karavany a obytné vozy. Pro ty, kteří chtějí využít nabídky ubytování kempu, je na výběr z několika kategorií mobilhomů. V areálu je bohaté vyžití pro děti i dospělé. Nespočet bazénů s tobogány, dětskými brouzdališti, volejbalové a fotbalové hřiště, tenisové kurty a mnoho dalšího. Dokonce se během sezóny můžete zúčastnit hned několika představení, koncertů a barevných show. Celý autokemp lemuje zlatavé pobřeží. V sezóně začíná cena za stání na jednu noc na 1000,-
  • Camping Village Roma Capitol – Toužíte poznat krásy hlavního města Itálie, Říma? Pak zakempujte v tomto nádherném a rozsáhlém areálu. Opět nabízí nespočet aktivit, kterými můžete strávit v podstatě celý pobyt. Plavecký bazén, dětské brouzdaliště, hřiště, ale také například kurz potápění. Cena za stání v autokempu se odráží od 875,-/ noc.
  • Camping Village Pino Mare – Pokud cestujete do Itálie se psem, jistě navštivte čtyřhvězdičkový kemp Pino Mare, který nabízí stání pro karavany i ubytování v mobilhomech. Samozřejmostí je opět mnoho atrakcí, na které turisty resort láká. A myslí samozřejmě i na čtyřnohé kamaráda, je jim totiž přizpůsobený kus písečné pláže. Za stání na noc zaplatíte okolo 1500,-. 

Dovolená v Itálii 2024

Tak co, rozhodli jste se vyrazit na cestu obytným vozem? Vybrali jste si z našich top tří autokempů, které lákají na spoustu aktivit a zajímavých možností vyžití? Nebo dáte přednost pohodlí apartmánu s vlastním zázemím? Ať už si vyberete ubytování v Itálii to či ono, svou dovolenou si pořádně užijte, načerpejte energii a spoustu zážitků. Ochutnejte vynikající italskou kuchyni a nasajte skvělou atmosféru do zásoby. 

Tak šťastnou cestu!