Chorvatsko dovolená – Ubytování a Kempy

02. 07. 2024

Zobrazit článek
Chorvatsko dovolená – Ubytování a Kempy

Plánujete letní dovolenou a hledáte ideální destinaci? Chorvatsko je jedním z nejpopulárnějších míst pro dovolenou díky své nádherné přírodě, krásným plážím a výbornému jídlu. Náš dovolenkový speciál zakončíme přehledem o vhodných oblastech k ubytování, průměrných cenách za noc v apartmánu a doporučených auto kempů, které se vyplatí navštívit. Stále nevíte, kudy se do Chorvatska vydat? V tom případě se podívejte na naše dva první články, ve kterých se dozvíte nejen jaká trasa je pro vás nejlepší, ale také za jakou cenu se na Jadran dostanete

Chorvatsko dovolená – ubytování a kempy

Chorvatsko dovolená – ubytování a kempy

Nejlepší ubytování Chorvatsko

  • Istrie – Tato oblast je oblíbená díky svému krásnému pobřeží a historickým městům, jako jsou Pula a Poreč. Ubytování v Chorvatsku v této oblasti nabízí širokou škálu možností od luxusních hotelů, po rodinné apartmány. Samozřejmostí je i spousta mobilhomů. Ubytování na týdenní dovolenou s kamarádkou či partnerem vás vyjde na 20 000,- výše.
  • Dalmácie Města Dubrovník a Split jsou známá svými historickými památkami a rozlehlými plážemi. Ubytování v soukromí jistě oceníte po náročném dni ve městě, kdy si chcete užít zasloužený klid. Dalmácie nabízí ubytování od 15 000,- na týden ve dvou. 
  • Kvarnerský záliv a ostrovy – Hledáte klidnější prostředí? Pak jsou pro vás ostrovy Krk a Rab ideální. Apartmány nabízejí nádherné výhledy na zátoku a jsou ideální zejména pro rodiny s dětmi. Kvarnerský záliv vám poskytne apartmán na týden již od 15 000,-. Na ostrovech si za ubytování připlatíte, a to okolo 25 000,-. 
Chorvatsko dovolená – ubytování a kempy

Chorvatsko dovolená – ubytování a kempy

Nejlepší autokempy v Chorvatsku

  • Camping Lanterna, Poreč – Jedním z nejlepších autokempů v Istrii je rozhodně Camping Lanterna, který nabízí moderní zařízení, krásné písečné pláže a mnoho aktivit pro dospělé i děti. Jistě oceníte stinné stání v zalesněné části kempu, bazény s dětským brouzdalištěm, herničku pro nejmenší i starší děti a venkovní posilovnu. Cena za stání pro karavan v autokempu Poreč se pohybuje okolo 10 000 Kč. 
  • Camping Park Umag – Pokud hledáte levnější alternativu, a přesto si chcete užít pohodovou rodinnou dovolenou v kempu, je pro vás Camping Park Umag ten pravý. Stání pro karavan najdete již od 5 629,- a dokonce si s sebou můžete vzít i psa. V areálu najdete širokou nabídku vydobytí pro děti, spoustu hřišť a také bazén se slanou vodou. Zabaví se i dospělí, jak vodními volnočasovými aktivitami, tak také například na lanové dráze v korunách stromů. 
  • Camping Stobreč, Split – Kombinaci městského ruchu a přírody nabízí právě autokemp Stobreč. Stání se nachází ve stínu hustého lesa, a i v horkém létě vám zde bude příjemně, jelikož kemp je obehnán ze dvou stran mořem a z jedné řekou Žrnovnice. Karavan zde můžete zaparkovat přibližně za 5 000,-. 

Dovolená Chorvatsko 2024

Ať už se rozhodnete pro pohodlí hotelu nebo dobrodružství v karavanu, nezapomeňte navštívit Plitvická jezera, která vás uchvátí průzračnou vodou a kaskádovitými vodopády. Za zmínku určitě stojí také malebné město Rovinj, jež je známé svými úzkými uličkami, starými domy a krásným přístavem. Na vašem seznamu, stejně jako na seznamu UNESCO nesmí chybět Trogir – malé město s historickým centrem. V Pule můžete obdivovat římský amfiteátr a v národním parku Krka se můžete vykoupat pod vodopádem.

Dovolená v Chorvatsku je skvělou volbou hned z mnoha důvodů. Jedním z nich je i rozmanitá možnost ubytování. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní apartmán nebo kempování pod hvězdami, Chorvatsko nabízí od každého kousek. 

Nyní už víte vše potřebné pro pohodovou dovolenou na Jadranu, na závěr vám ještě popřejeme šťastnou cestu, spoustu slunce a zážitků.