VW Touran – snížení emisí

23. 06. 2023

Zobrazit článek
VW Touran – snížení emisí

Muj perex

Měření emisí na STK je pro majitele starších vozů často stresovou situací, zda jejich vozidlo kontrolou projde nebo ne. Co můžete udělat, abyste zvýšili své šance na úspěch? Doporučujeme dekarbonizaci. Zajímají vás reálné zkušenosti s dekarbonizací? Čtěte dále.

Z Krkonoš k nám do Dvora Králové zavítal VW Touran staršího páru. Jednalo se o auto z roku 2004 s nájezdem 180 tisíc a klasickým naftovým dvoulitrem, které neprošlo na kontrole emisí, a tak majitel hledal řešení. Můžete se podívat na výsledky z STK, velmi vysoká kouřivost 1,938 a rozpětí 1,88maximální limit je 0,25

pred

Když k nám majitel dorazil, provedli jsme nejprve kontrolu auta. Na palubovce nic nesvítilo, diagnostika neukazovala žádnou chybu, parametry byly v normě. Z výfuku se však nadměrně kouřilo. Více o typech kouře a co může signalizovat, se dočtete zde.

Přistoupili jsme k dekarbonizovaci vodíkem. Hned bylo cítit, že se vypaluje spoustu karbonu a vodík tedy dělá svou práci.

A jak to dopadlo?

Po hodině čištění byl motor mnohem klidnější a tišší. Nejdůležitější ale byly výsledky z emisí. Asi za týden nám majitel volal nadšený, že prý prošel. Dokonce se i na STK divili výsledku.

Kouřivost klesla z 1,938 na 0,370 a rozpětí se vešlo do limitu normy z 1,88 kleslo na neuvěřitelných 0,04!

“Nikdy jsem o dekarbonizaci, nebo čištění vodíkem neslyšel, ale nevěděl jsem, co jiného dělat, když jsem na těch emisích neprošel. Můžu to jen doporučit, líp jsem se rozhodnout nemohl. Kouřivost se mi snížila z 1,8 skoro na nulu, chlapi na stk teda koukali. Děkuji.”

po

Na výsledky se můžete podívat sami. Obecně máme s dekarbonizací před emisemi velmi dobré zkušenosti. 95 % vozidel, která neprošla přes emisní normy a zajela si k nám na dekarbonizaci, poté bez problémů prošla.

Čekají Vás emise? Nebo jste na emisích neprošli? První, co stojí za to zkusit, je rozhodně dekarbonizace vodíkem. Objednat se můžete přes formulář zde: OBJEDNAT