Recenze dekarbonizace motoru, o které se s vámi musíme podělit

08. 04. 2024

Zobrazit článek
Recenze dekarbonizace motoru, o které se s vámi musíme podělit

Trápí vás vysoká spotřeba paliva či kolísavý výkon motoru? Nejste první ani poslední. Dnes vám přinášíme tři recenze spokojených zákazníků, kteří k nám přijeli se stejným problémem, jako máte vy. Podívejte se na to, jak pomohla dekarbonizace motoru vodíkem různým typům motorů a s jakým výsledkem od nás zákazníci odjížděli.

Dekarbonizace Range Roveru, který jezdí převážně krátké trasy

Pan Miloslav je postarší pán, který si před pár lety pořídil nádherný Range Rover Discovery ve sportovním packetu. Celý život tvrdě pracoval, a tak se chtěl na stará kolena odměnit. Na brněnské pobočce se dal s našim technikem do řeči, a tak jsme zjistili, že se o své auto velmi rád stará a věnuje mu péči. Jak by taky ne, když má najeto necelých 65 000 km! 

 

S autem jezdí pan Miloslav převážně krátké trasy, a tak se rozhodl pro dekarbonizaci motoru vodíkem, aby preventivně vyčistil karbonové úsady a vyhnul se tak nepříjemnostem. Týden po dekarbonizaci nám napsal spokojenou recenzi, kde si vychvaluje lepší spotřebu, nižší hlučnost a náš přístup. My jsme si s pánem skvěle popovídali a tímto mu ještě jednou moc děkujeme! 

 

“Dekarbonizaci motoru jsem si nechal dělat na Range Roveru Discovery Sport po 63 000 km. Mám diesel a jezdím na krátké vzdálenosti a tušil jsem, že to pro motor není optimální. Po provedené dekarbonizaci mi auto psalo, že je plný filtr a mám pokračovat v jízdě minimálně 20 km. Projel jsem to po výpadovce z Brna na Svitavy a OK. To bylo první poznatek, že dekarbonizace vodíkem něco s motorem udělala. Druhý poznatek jsem měl následující den, kdy jsem jel z Brna do Hodonína a zpátky s průměrnou spotřebou 6 l/100 km a to v zimě. Na 140 kw motor a 2t auto myslím slušné. Třetí poznatek je subjektivní a to je, že motor skoro neslyším. S firmou Bez karbonu spokojenost, vstřícné profesionální jednání, dobrá komunikace a možnost platit kartou. Za 30 000 km jdu znovu.”

Recenze dekarbonizace motoru

„Dekarbonizace motoru předčila má očekávání“

Naším dalším zákazníkem byl mladý pan Jan, který pracuje na elektrických montážích. Přijel k nám, jak sám říká, se svým „miláčkem“ a měl hned několik zvídavých otázek, na které bylo potřeba odpovědět. Samozřejmě jsme se dali do řeči a zjistili jsme, že své auto zkrátka miluje a chce mu dopřát péči, jakou si zaslouží. 

 

Mercedes-Benz w211 s motorem 220 CDI již potřeboval nějakou tu údržbu – vůz jezdí po silnicích již od roku 2004 a tak byl na dekarbonizaci motoru vodíkem nejvyšší čas. A jak to dopadlo? Pan Jan odjížděl z naší pobočky s vysokým očekáváním, které vůz svými zlepšenými vlastnostmi ještě předčil. Viditelně se snížila spotřeba paliva ve městě, ztišil se chod motoru a vozidlo je hbitější

Navíc jsme panu Janovi vyčistili klimatizaci ozonem zcela zdarma, což byla už jen pomyslná třešnička na dortu.

 

“Super a přátelský přístup.

Pan technik mi vysvětlil podrobnosti a odpověděl jasně na každou otázku kterou jsem k dekarbonizaci vodíkem měl. Během samotné dekarbonizace jsme pokecali jak o životě, tak o autech.

Auto: Mercedes-Benz E 220 CDI

W211 r.v. 2004

Výsledek: Auto jede krásně, zlepšila se reakce plynu a snížila se mi spotřeba ve městě.

A mám pocit že i chod motoru se ztišil.

Za mě super a předčilo mé očekávání.

Navíc mi provedli dezinfekci klimatizace Ozonem zdarma, sice musíte nechat auto vyvětrat a cítil jsem to přibližně den ještě poté ale zbavilo mě to mírného zápachu z klimatizace a za to jsem moc rád.

VARUJI! Nečekejte zázrak, že z 1.6l budete mít najednou 5l. To vůbec.

Ale pokud máte své auto rádi a chcete mu dát nějakou péči co se motoru týče tak s chutí do toho.

Určitě jsem u vás nebyl se svým miláčkem naposledy.”

Recenze dekarbonizace motoru

Dekarbonizace vodíkem je skvělé preventivní opatření

Poslední dnešní recenzí, o kterou se s vámi chceme podělit je ta, kdy k nám na pobočku přijel pohodový pán Josef se Škodou Octavii, kterou vlastní rok. Vůz je v dobrém stavu a zákazník chtěl podstoupit dekarbonizaci vodíkem spíše jako prevenci. Přijel s požadavkem, že chce vyčistit motor a vypálit dpf filtry. Odjížděl však s tím, že škodovka je v celkově lepším stavu a odstranit karbon se evidentně podařilo. Děkujeme za recenzi a příští rok se na vás těšíme znova!

 

Šel jsem do toho s tím, že je to nejlevnější způsob, jak vyčistit motor a možná se tím vypálí i filtry dpf. K mému překvapení to vážně pomohlo. Výrazná změna se projevila až po pár dnech. Auto jede líp, zní líp. Automatická regenerace zatím nebyla potřeba (před čištěním, to byla tak 1 měsíčně). Příští rok do toho půjdu znovu.

Recenze dekarbonizace motoru

Přidejte se k tisícům spokojených zákazníků a po absolvování dekarbonizace motoru vodíkem nám napište, jak se čištění projevilo konkrétně na vašem vozidle a s jakým pocitem od nás odjíždíte