Extrémní hodnoty karbonu – Škoda Superb

14. 09. 2023

Zobrazit článek
Extrémní hodnoty karbonu – Škoda Superb
  • Při prvním měření dosahoval Superb hodnoty 3,13!
  • Po dekarbonizaci vodíkem byla naměřená hodnota 0,72 a pán se tak vešel do limitu

Jedním z mnoha úspěšně dekarbonizovaných vozidel je také Škoda Superb se vznětovým motorem, jejíž majitel k nám zavítal po neúspěšné snaze poradit si s kouřivostí po svém. Splnění emisí bohužel dvakrát nevyšlo.

Nesplnění emisí

Automobil nesplňoval limit kouřivosti, který je stanoven na hodnotu 0,8. Superb ho překročil téměř 4x! Při prvním měření dosahoval hodnoty 3,13. Majitel vozidla se snažil snížit hodnoty starou doporučovanou radou “projet motor v maximální rychlosti”. Nepomohla ani jízda po dálnici při 3 000 otáčkách. Vozidlo i při 2. kontrolním měření stále překračovalo stanovený limit. Hodnota kouřivosti dieselového motoru byla 1,1 a nesplňovala maximální množství emisí. Snadnou a rychlou možností, jak si poradit s vysokými emisemi byla dekarbonizace motoru vodíkem.

Měření emisí Škoda Superb před dekarbonizací vodíkem

Po dekarbonizaci motoru vodíkem

Automobil jsme po druhém neúspěšném měření připojili na dekarbonizační přístroj a začali jsme do něj vhánět směs vodíku a kyslíku. Karbonové úsady postupně odešly společně s výfukovými plyny. Majitel netrpělivě čekal na výsledek po dekarbonizaci motoru. Po chvíli jsme vozidlo opět změřili a pán se nestačil divit. Třetí měření kouřivosti vozu Škoda Superb přineslo kýžený výsledek – hodnota klesla na 0,72 a splňovala maximální množství emisí.

Majitel vozidla nám s klidným hlasem po pár dnech volal, že Škoda konečně úspěšně absolvovala STK.

Měření emisí Škoda Superb po dekarbonizací vodíkem

Vsaďte na jistotu

Do jisté míry je vypálení úsad rychlou jízdou při vysokých otáčkách možné. Ušetřete si nervy a učiňte preventivní opatření – dekarbonizací motoru vodíkem předejdete nepříjemné situaci na měření emisí a opakované návštěvě STK. Splnění emisí pak bude hračka.

Čeká vás technická kontrola nebo pociťujete změny při řízení vozu? Objednejte se k nám a rádi Vám s emisemi a prevencí pomůžeme. Stačí se nám ozvat přes formulář, nebo zavolat na 792 767 337.